51-й день повномасштабного вторгнення 🇷🇺 загарбників в 🇺🇦:
— Defense of Ukraine (@DefenceU) 15 avril 2022
▫️ орієнтовні втрати ворога становлять 20 тисяч осіб
▫️ЗСУ знищили: артилерійську батарею, 15 одиниць техніки на Східному напрямку, вертоліт, безпілотник, бронетехніку рашистів!
🇺🇦 Україна переможе! pic.twitter.com/CcFW0CprBj
The 51st day of the full-scale invasion by the occupiers in : Estimated enemy losses amount to 20,000 people. The Armed Forces of Ukraine destroyed: an artillery battery, 15 units of equipment in the Eastern direction, a helicopter, a drone, and rashist armored vehicles! Ukraine will win!

Leave a Reply