У Донецьку "прилетіло" по "Республіканському центру безпілотних систем "ДНР"
— Цензор.НЕТ ✍️ (@censor_net) 7 novembre 2023
Є повідомлення про загиблих і поранених, але їх кількість не уточнюють. Зазначають лише, що по центру нібито вдарили з HIMARS.
Наслідки удару по об’єктах окупантів у Донецьку зняли на відео.… pic.twitter.com/24L2gX8S26
In Donetsk, a strike hit the so-called Republican Center for Drone Systems of the DPR. There are reports of dead and wounded, but their numbers are not specified. It is noted only that the center was allegedly hit by HIMARS. The consequences of the strike on the occupier facilities in Donetsk were filmed on video.

Leave a Reply